meiteneem.1s.lv

meiteneem.1s.lv

 Latviski По русский In English

Labākā kosmētika kājām!


Karstumā rūpējamies par ādu, atceramies par sirdi, taču aizmirstam saudzēt vēnas. Smaguma sajūta kājās ir pirmais simptoms, kam jādara tevi uzmanīgu.

Vēnu atteces traucējumi kājās ir civilizācijas un urbanizācijas radīta problēma. Ne velti pasaules nostūros, kuros dzīvē vēl nav kļuvusi pilnībā mehanizēta un automatizēta, kāju vēnu saslimšanas ir visai retas. Skaidri pierādīts, ka vēnu veselību var uzturēt ar fizisko aktivitāšu palīdzību. Savukārt sēdošs dzīvesveids tās iespaido katastrofāli. Sēžot kājas ir saliektas – pastāvīgu nosprostojumu dēļ asinis vairs nespēj nokļūt līdz sirdij. Tās uzkrājas vēnās un asinsvados un sāk meklēt citu veidu, kā nokļūt līdz sirdij. Šajā brīdī sākam just pirmās negatīvās pazīmes.

Ko dara vēnas?
Artērijas piegādā mūsu organismam skābekli un barības vielas. Savukārt vēnas sūknē asinis ar organisma sabrukuma produktiem uz sirdi, kas tos tālāk novadīs uz nierēm, aknām un plaušām. Ja asiņu plūsma tiek traucēta un tās uzkrājās kādā vēnu daļā, asinsvada sieniņa tiek bojāta. Tas notiek gan palielinātā spiediena, gan kaitīgo blakusproduktu dēļ. Veidojas tīklam līdzīgas mikroplaisiņas, pa kurām starpšūnu telpā ieplūst nevajadzīgās vielas. Tā vēnu bojājums rada iekaisumu, ko cilvēks izjūt kā sāpes.

Ja vainojama iedzimtība
Dažiem cilvēkiem vēnu atteces problēmas (vēnu sieniņu un vārstuļu vājums) ir iedzimtas. Sirds pievelk asinis ar negatīvu spiedienu, un vēnu sieniņas tam palīdz. Šī sistēma līdzīga slūžām – kā asinis veic vajadzīgo ceļa posmu, vēnu sienu vārstulis gluži kā slūžas aizveras. Ja saistaudi ir vāji, rodas atpakaļplūsma. Proti, ja slūžās ir caurums, ūdens atplūst turp, no kurienes nācis. Ar iedzimtību grūti cīkstēties, taču, zinot problēmu, vēnām iespējams palīdzēt.

 

Kad apavi kļūst par šauru
Pirmās sajūtas, kam būtu jāpievērš uzmanība, ir – apavi dienas beigās kļūst par mazu. Kurpes, kuras no rīta der, vakarpusē sāk berzt, un, tās novelkot, redzam iespiedušās rievas. Kāju tilpums ir palielinājies. Sākumā simptomi nav lieli, bet pēc tam tiem pievienojas noguruma un smaguma sajūta visā kāju apakšdaļā. Visu dienu sēdēts vai stāvēts aiz letes, kājām nav bijis nekādas lielās slodzes, bet iet uz sporta klubu, skrituļot, braukt ar velosipēdu vai vienkārši pastaigāties vairs negribas, jo noguruma sajūta tajās šķiet gluži nepārvarama. Jāzina, ka šīs ir pirmās pazīmes, kas nereti tiek uztvertas tikai kā vieglas neērtības, taču kaite turpinās attīstīties. Ja šo brīdi palaidīs garām un slimība pieņemsies spēkā, attīstoties jau ārēji redzamiem simptomiem – vēnu mezgliem, palīdzēt spēs tikai operatīva iejaukšanās.

Ko iesākt ar zilumu
Dažkārt pat jaunām sievietēm, īpaši, pēc dzemdībām, uz kājām veidojas kapilāru tīklojums, kas izskatās pēc ziluma. Taču atšķirībā no parastās hematomas tas neuzsūcas. Šāds simptoms liecina, ka vēnu sieniņas ir tiktāl bojātas, ka audos iekļuvuši asinsķermenīši un tādējādi top redzami sīkie asinsvadiņi. Dabas līdzekļi, piemēram, vīnogu kauliņu ekstrakts palīdzēs atjaunot asinsvados kolagēnu, tātad uzlabos caurlaidību un neļaus procesam vērsties plašumā, taču neglīto zilumu diez vai pilnībā likvidēs. Labā ziņa – laikus sākta ārstēšana neļaus veidoties jauniem kapilāru tīklojumiem, kā arī pasargās un stiprinās pārējos asinsvadus, piemēram, acīs.

Vingrošana un dabas vielas
Kāju vēnas neatjaunojas tik viegli un vienkārši, kā, piemēram, āda. Maza brūcīte vai nobrāzums sadzīst dažās dienās, bet asinsvada atjaunošanās, kaut arī iespējama, parasti noris lēni vai vispār nenotiek. Vienīgais, ko var darīt pilnīgi noteikti, – rūpēties, lai process nevirzītos plašumā un mēs uzturētu vēnas labākajā stāvoklī. Pirmkārt, palīdzēs speciāli kāju vingrinājumi un nodarbošanās ar tādiem sporta veidiem, kuros darbina ikru muskuļus. Otrkārt, dabiski līdzekļi (ārēji un iekšēji lietojami) palīdzēs vēnām atjaunoties un veicinās to tonusu.

Pirmā palīdzība kājām
Atbrīvojies no nevēlamiem ikdienas ieradumiem! Vispirms iemācies sēdāt pareizi un nepārmet kāju pār kāju! Šī ērtā un patīkamā poza, protams, nav veselībai bīstama, taču pieļaujama tikai pavisam īsu brīdi. Nepareizi ir arī ilgstoši kājas pavilkt zem sevis un sēdēt tām virsū. Salīdzinājumam – klasiskā jogas lotosa poza nenosprosto asinsvadus, bet gan tos atbrīvo.
Papildus vingrošanai un sportiskajām aktivitātēm derēs tādas vienkāršas procedūras kā kāju pacelšana augstāk par galvas līmeni. Ne vienmēr tas, ka priekšnieks liek kājas uz galda, liecina par viņa necieņu un pārākumu – iespējams, tā viņš vienkārši izjūt milzīgu atvieglojumu savās ciešajās kurpēs iežņaugtajās kājās. Darbadienas vidū atrodi brīdi, lai apgultos un paceltu kājas gaisā. Kā pirmā palīdzība labi der kāju atveldzēšana aukstā ūdenī – asinsvadi spēji sašaurinās un stimulē asinīm virzīties uz augšu.

 

Komentāri (0)  |  2012-05-10 19:39  |  Skatīts: 7531x
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ